Nasz zespół

dr n. med. Dariusz Kowalczyk

specjalista położnictwa i ginekologii
specjalista ginekologii onkologicznej

dr n. med. Karolina Kowalczyk

specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Kamil Kowalczyk

w trakcie specjalizacji z urologii

Lek. stom. Krystyna Mynte-Kowalczyk

opieka okołozabiegowa
obsługa sali zabiegowej

dr n. med. Dariusz Kowalczyk

Posiadam specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Od 2019 roku jestem Kierownikiem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie. Specjalizuję się w leczeniu operacyjnym z zakresu ginekologii ogólnej, ginekologii onkologicznej oraz w technikach endoskopowych: histeroskopii i laparoskopii. Od początku pracy zawodowej moją pasją jest diagnostyka ultrasonograficzna. Posiadam międzynarodowy certyfikat Fetal Medicine Foundation (nr 81171), który uprawnia do wykonywania badań prenatalnych. Obecnie szczególną satysfakcję zawodową przynosi mi praca na stanowisku adiunkta na Katedrze Anatomii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Publikacje naukowe

Czytaj więcej…

Certyfikaty

dr n. med. Karolina Kowalczyk

W 2020 r. uzyskałam specjalizację z położnictwa i ginekologii. Pracuję jako asystent oraz nauczyciel akademicki w Katedrze Endokrynologii Ginekologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuję się w ginekologii endokrynologicznej, ginekologii dziecięcej oraz leczeniu niepłodności kobiecej. Od 2019 roku współpracuję z Kliniką Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Różnicowania Płci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach jako ginekolog dziecięcy. W 2021 roku rozpoczęłam pracę w pierwszym w Polsce Pododdziale Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach.

Publikacje naukowe

Czytaj więcej…

Certyfikaty

lek. med. Kamil Kowalczyk

Jestem lekarzem rezydentem w trakcie specjalizacji z urologii. Pracuję jako młodszy asystent oraz nauczyciel akademicki w Uniwersyteckim Centrum Urologii we Wrocławiu. Ponadto rozpocząłem studia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), Sekcji Adeptów Urologii oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Na co dzień zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych pęcherza moczowego oraz gruczołu krokowego, jak również innych schorzeń urologicznych takich jak kamica układu moczowego, przerost prostaty czy infekcje układu moczowego.

Publikacje naukowe

Czytaj więcej…

Certyfikaty

lek. stom. Krystyna Mynte-Kowalczyk

Jestem stomatologiem i z satysfakcją prowadzę własny gabinet stomatologiczny. Z przyjemnością dołączyłam do rodzinnego zespołu Gynclinic, gdzie nadzoruję pracę sali zabiegowej oraz sprawuję opiekę okołozabiegową nad naszymi pacjentkami.

Kontakt

GYNCLINIC

Dariusz Kowalczyk
Karolina Kowalczyk
ul. Kołłątaja 5C/5
45-064 Opole